Добрички деца сред победителите в състезанието по спортно ориентиране "Добрич"

11.12.2017 г. 13:03:32 ч.
/
82-ма състезатели участваха състезанието по спортно ориентиране, което се проведе в събота в Добрич. Организаторите от местния спортен клуб „Добротица” избраха стартът и финалът да бъде пред входа на плувния басейн „Русалка”. Това място се намира  в средата на градския парк „Свети Георги” и дава възможност за създаването на добри маршрути. Участваха представители на клубове oт Варна, Бургас, Шумен, Русе, Благоевград. Най-многобройни бяха участниците от Добрич: от ОУ „Стефан Караджа” – 14, от ОУ Христо Смирненски” -  9 и от Финансово стопанска гимназия - 4.
При най-малките победители станаха Александър Златев от ОУ „Стефан Караджа” при момчетата и Деница Георгиева от Търговище при момичетата. При 12-годишните първи при момчетата завърши Даниел Сарандев от ОУ „Христо Смирненски”, а при момичета – представителка на Академик (Варна). Състезатели на този клуб бяха най-добри при 14-годишните. Александър Златев от ФСГ „Васил Левски” завърши първи при  16-годишните. В останалите шест възрастови групи победители стана представители на клубове от Варна, Търговище и Бургас.
Всички победители бяха наградени с предметни награди.
В организацията на състезанието взеха активни членове и състезатели на клуба: Красимир и Калинка Ненови, Радослав и Нели Димитрови, Николай и Цонка Генови, Милен Цонев, Димо Петров, Смилен Трифонов, Нено Няголов, Илияна Кашева, Върбан и Кръстинка Маркови, Димка Пройнова, Саша Георгиева. Състезателите от Добрич бяха обучавани от своите ръководители: Албена Деведжиева и Живка Недева от ОУ «Ст.Караджа», Милица Бодичева от ОУ «Хр.Смирненски и Калинка Ненова от ФСГ «Васил Левски». Финансова подкрепа оказа Община град Добрич.
        Най-добрите състезатели ще продължат да бъдат обучавани и през 2018 г., когато СКО «Добротица» Добрич ще чества 60 години от провеждането на първото състезание по ориентиране в града.