Добричкият клуб „Хищник” вече има тренировъчна зала (ВИДЕО)

03.05.2017 г. 11:39:32 ч.
/
С водосвет, отслужен от архиерейския наместник иконом Иван Дойчев, днес бе открита официално тренировъчната база на клуба по канадска борба „Хищник”. Помещението се намира по ул. „Иван Хадживълков”. Лентата на спортната база прерязаха кметът на Добрич Йордан Йорданов и председателят на клуба Захари Стоянов. На откриването присъстваха Генчо Алексиев от фирма „Братя Алексиеви”, който помогна за реновиране на залата и управителят на „Спортни имоти” Пламен Папазов. Виждаме едно напълно променено помещение, което очаква своите победители, каза кметът.
Клубът ще бъде наемател на помещението за срок от 10 години, след като с решение на общински съвет от ноември миналата година бе обявен търг. Повече от месец отне обновяването на помещението, призна председателят на клуба Захари Стоянов. Той благодари за подкрепата на фирмите „Братя Алексиеви” и „Яйца и птици - Зора” с. Дончево, които са помогнали за ремонта.  Стоянов се надява, че сега, когато клубът има вече собствена зала, интересът към спорта ще се засили. Той обаче желае не само занимаващите с канадска борба да се увеличи, а това да са хора, които ще са отдадени на спорта и амбицирани да постигат успехи. Следващата седмица Стоянов, заедно със състезателя на „Хищник” Мустафа Мехмедалиев заминават за Полша за участие на Европейското първенство по канадска борба.