Добруджа не успя да стигне до медалите на Държавното по плажен хандбал

13.06.2016 г. 12:40:04 ч.
/
Добруджа завърши на четвърто място на държавния шампионат по плажен хандбал за мъже, който се проведе през изминалите дни в Албена. за мъже и жени. Със златните медали се окичиха Стови от с.Труд се окичиха със златните медали след 2-1 (15-14, 15-16 и 7-5 при дузпите) над варненския Локомотив. Бронзовите отличия спечелиха състезателите от Осъм (Ловеч), следвани от Добруджа и Шумен. Участваха общо 12 отбора. За най-атрактивен състезател бе обявен Георги Стоянов от Локо Вн, за най-добър вратар Симеон Цветков от Осъм, а за Мистър плажен хандбал – Йоан Джока от бургаския Албатрос.
8 отбора участваха при жените. Златните медали след дузпи завоюваха състезателките на Хасково след 2-1 (16-19, 24-22 и 7-4) над Панагюрище. Трети завършиха хандбалистките на Шумен 98, следвани от Ники Спорт (Сливница). Призът за най-атрактивна състезателка при жените получи Соня Колева от Ники Спорт, за най-добър вратар бе определена Тотка Дойкинова от Панагюрище, а за Мис плажен хандбал бе избрана Мария Димитрова. В Албена националите по плажен хандбал ще направят тренировки за предстоящото европейско първенство в Португалия от 8 до 10 юли, като в комплекса предстои да бъдат излъчени и призьорите при юношите и девойките.

снимка: победителите при мъжете и жените
Източник:ИА ДОБРУДЖА