Два златни медала за СКЛА "Добрич" от националния шампионат за юноши и девойки

18.06.2017 г. 11:40:19 ч.
/
Два златни медала спечели СКЛА "Добрич" в първия ден на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст, който се провежда на националния стадион "Васил Левски". Никола Михов защити титлата си в хвърлянето на чук при юношите. Състезателят на Галин Костадинов записа 64.95 м, за да изпревари отново миналогодишния си подгласник Живко Господинов (СКЛА Черно море 2005 – Балчик). Господинов взе среброто с 64.53 м.
Георги Димов завоюва първото място на диск, като успя да спечели надпреварата с последния си опит от 45.81 м. След него се нареди Николай Киров от ЛАК Ямбол с 44.00 м.
Димов имаше тежък ден, след като се наложи да получи лекарска помощ след няколкочасово кървене от носа. Той колабира заради кръвозагубата на стадиона, но медицинското лице на състезанието му оказа помощ и той успя да се състезава, пише bgatlethic.com