Две титли за ШК „Енергия 21” на държавните училищни първенства в Албена

27.05.2018 г. 12:25:18 ч.
/
Добричкият шахматен талант Момчил Петков стана шампион на България за юноши до 13 години на първите държавни индивидуални училищни първенства по класически шахмат за момичета и момчета, които се проведоха в Албена.  Проявата се организира съвместно от БФШ 1928 и ЦСО-ШК "Енергия 21"  Добрич. Шахматистите от добричкия клуб спечелиха и най-много медали – 6, от които 2 златни, 1 сребърен и 3 бронзови.
Титлата на Момчил в Албена бе четвърта като  държавен шампион на България по класически шахмат. В борбата за първото място добруджанеца с шест поредни победи отстранява изявените си конкуренти Кристиян Ангелов, Явор Николов, Светлен Иванов, Лъчезар Колев, Eмил Параскевов и Есат Рамаданов. В последният кръг направи реми с Никола Димов.
Припомняме, преди месец Момчил Петков стана световен шампион по класически шахмат за момчета до 13 години. Титлата си завоюва на световното индивидуално училищно първенство в Албания през 2018 г. Там постигна най-големия си успех досега, за който получава званието ФИДЕ майстор.
ШК "Енергия 21"  Добрич има още един шампион. Това е Сиана Михайлова, която спечели титлата за девойки до 15 години.   Ученичка е в СУ "Климент Охридски"  и дебютира за първи път на състезание от толкова висок  ранг, в което се оказа, че няма други конкуренти.
При момчетата до 17 години дебютантът Иван Йорданов от  ШК "Енергия 21" Добрич спечели  сребърен медал.
Добричкият клуб, с треньор Тодор Тодоров, спечели и 3 бронзови медала. Петя Михайлова - при момичетата до 7 години, Ивелина Христова – при момичетата до 11 години и Мария Егова – при девойките до 13 години.