ФУТБОЛ: Атанас Илиев вкара два гола и спаси Монтана от директно изпадане от Първа лига

30.05.2017 г. 11:17:40 ч.
/
Ден, след като Кристиян Димитров реализира първото си попадение за шампиона Лудогорец, друг възпитаник на добричката школа – Атанас Илиев вкара два гола за Монтана, с които помогна на тима да стигне до бараж за оставане в Първа лига. Нападателят се разписа два пъти за победата на Монтана при гостуването на Локомотив (ГО), с което железничарите директно изпаднаха във втория ешалон. Изключително красиво бе второто попадение на добричкият футбол. В 49-та минута Илиев засече от въздуха топката и прехвърли вратаря на домакините от около 25 метра.
След тази победа завършилият на последно място през редовния сезон състав на Монтана ще играе бараж със Септември (София) в събота (3 юни) на неутрален стадион. Победителят ще бъде част от елита през сезон 2017/2018 година, докато загубилият ще играе във Втора лига от лятото.
В същото време, вчера друг бивш футболист на Добруджа – Ивайло Димитров вкара два гола във вратата на Нефтохимик за победата на Славия над „шейховете” с 5:2.