ФУТБОЛ: Черноморец (Балчик) и Царско село не се победиха в нервен мач на тежък терен (ВИДЕО)

18.11.2017 г. 18:46:18 ч.
/
Черноморец (Балчик) и Царско село си поделиха по една точка, завършвайки 1:1 в мач от 15-я кръг на Втора лига. Срещата на стадиона в Балчик бе истинска битка на двата отбора с тежкия терен. Заради продължителните валежи голяма част от терена бе наводнен и заради почистването му, мачът започна с 40 минути закъснение. Домакините успяха да се приспособят по-добре към тежките условия, като успеха да открият резултата още в 12-та минута чрез техничен удар на Цветан Илиев от границата на наказателното поле.  От гостите Карабельов на два пъти пробва мерника си от пряк свободен удар, но и двата пъти без успех. В 44-та минута Павел Петков разтресе напречната греда със силен удар от 25 метра, а вратарят на домакините Христов успя да отрази добавката на Карабельов.
Капитанът на Черноморец Генади Луго също уцели гредата след удар с глава в 58-та минута. В 65-та минута домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на бранител на Царско село в собственото си наказателно поле, но реферът Георги Иванов остана безмълвен. Пет минути по-късно ситуацията се повтори, но в другото наказателно поле. Тогава реферът посочи бялата точка. След няколко минутни разправии все пак Павел Петков изпълни наказателния удар и бе точен за 1:1.  До края на мача гостите от София можеха да стигнат и до победата, но не успяха да преодолеят вратаря Християн Христов. Мачът бе изключително нервен, като на няколко пъти бе прекъсван заради спречквания между състезатели на двата отбора. Напрежението между футболистите продължи и след двубоя и във фоайето пред двете съблекални, но след намесата на щабовете и охраната, ситуацията се успокои.