ФУТБОЛ: Черноморец победи Литекс и продължи успешната серия (ВИДЕО)

28.10.2017 г. 19:39:53 ч.
/
Черноморец (Балчик) продължи серията си без допусната загуба. Тимът на Георги Иванов победи Литекс с 1:0 в мач от 13-я кръг на Втора лига, който се игра при непрестанен дъжд и тежък терен. Гостите се приспособиха по-бързо към тежките условия и през първите 10 минути успяха да създадат няколко положения пред противниковата врата, но ударите на Кънев и Иванов излязоха в аут. През първата част черноморци не успяха да застрашат вратата на Литекс, но след почивката бяха далеч по-активни и пренесоха събитията в половината на гостите. В 53-та минута Мирослав Начев получи топката на удобна позиция, но от десетина метра стреля встрани от вратата. В 70-та минута след корнер, изпълнен от Хикмет, топката прехвърли купа от играчи и попадна у Владо Мирчев, който почти от голлинията вкара за 1:0. В 82-та минута Литекс можеше да изравни, но воле на Кънев от границата на пеналта мина на сантиметри над горната греда. В 89-та минута резервата Тихомир Тодоров бе съборен в наказателното поле на Черноморец и съдията отсъди дузпа. С изпълнението й се нагърби Ивайло Раденцов, но вратярят Християн Христов испя да парира удара и трите точки останаха за Черноморец.
Двубоят се игра при пуснато осветление на стадиона в Балчик. Макар мачът да се игра в светлата част от деня, заради мрачното време, новата придобивка на стадиона бе от полза.