ФУТБОЛ: Димитра Иванова с гол за девойките до 19 г. на България

01.08.2019 г. 10:39:03 ч.
/
15-годишната добричлийка Димитра Иванова, която тренира със своите връстници в школата на „Добруджа“, изигра много силен мач за националния отбор за девойки до 19 години, в който отбеляза и гол.

България завърши наравно - 2:2, с Босна и Херцеговина в контролна среща, играна в Зеница. Съставът на Силвия Радойска остави добри впечатления с представянето си и повече може да съжалява за пропуснатата победа.

Младите лъвици, в чиито редици личат имената на голяма част от момичетата, представили родината на финалите на европейското първенство до 17 години в област Добрич през май, започнаха устремно и успяха да поведат с гол на Димитра Иванова в осмата минута. Малко по-късно Александра Янева увеличи преднината на българките, които тотално доминираше в началото на двубоя. Домакините обаче успяха да отвърнат на удара и още през първото полувреме изравниха с попадения на Хусич и Зукич. До почивката Димитра Иванова можеше отново да донесе преднина на българския състав, но ударът й срещна гредата.

Утре двата отбора ще изиграят още една контрола в Босна и Херцеговина.