ФУТБОЛ: „Добруджа“ обърна „Суворово“ в последната си контрола (ВИДЕО)

16.02.2019 г. 15:32:50 ч.
/
„Добруджа“ победи „Суворово“ с 2:1 в контрола, играна пред близо 300 зрители на стадион „Дружба“ в Добрич. Срещата започна с домакински натиск, но при контраатака в 31 мин. гостите първи стигнаха до гол. Костадин Иванов откри за лидера в трета Североизточна група след асистенция на Даниел Димитров. Жълто-зелените се представиха по-добре в нападение през второто полувреме, след влизането в игра на почивката на Георги Колев, Росен Кръстев и Кристиян Петков, който бе основна заплаха за вратата на „Суворово“. Той отбеляза изравнителния гол в 64 мин. Капитанът Николай Петров пусна топката по земя в наказателното поле към Кристиян Петков и той я насочи неспасяемо за 1:1. В 76 мин. Росен Кръстев от „Добруджа“ и Георги Станчев – Гонзо от „Суворово“ си размениха удари, след нарушение, извършено от Георги Димитров срещу футболиста на домакините, но заради приятелския характер на мача, мелето завърши само с два жълти картона. Натискът на добричлии се увенча с успех 4 минути преди края. Попадението отново изработи Нико Петров, който записа втора асистенция. Той центрира от десния фланг към Георги Колев, който с глава отбеляза победния гол. В последната минута гостите бяха близо до изравняване. Бившият футболист на „Добруджа“ Николай Илиев центрира от фаул, топката стигна до непокрития в наказателното поле Никола Найденов, но мощният му удар бе спасен от влезлия преди секунди на терена 15-годишен вратар Иван Ангелов.
Така „Добруджа“ приключва зимната подготовка с 3 победи и 3 загуби от шестте изиграни контроли.
Неофициален повторен дебют с жълто-зеления екип в днешния мач записа завърналият се в отбора Кристиян Димитров, който изигра пълни 90 минути на много високо ниво в центъра на защитата.
Във видеото можете да видите интервю с него след срещата, както и головете и всички най-интересни положения от нея.