ФУТБОЛ: Добруджа опита да се противопостави на Арда, но не успя

21.10.2018 г. 18:07:28 ч.
/
Добруджа загуби от Арда с 0:2 в мач от 11-я кръг на Втора лига, игран днес на стадион „Дружба”. „Жълто-зелените” опитаха да се противопоставят на отбора на гостите, в чийто редици има няколко бивши национали, но не успяха. В първите минути добруджанци опитаха да пресират тима на гостите, но в 17-ата минута Нико Петров фаулира Бенгюзов в наказателното поле и главният съдия не се поколеба да отсъди дузпа, която бе реализирана от Димитър Макриев. Попадението разстрои играта на домакините, но все пак те стигнаха до възможност да изравнят. В 36-ата минута, след центриране от фаул, Михаил Минков отклони с глава, но ударът мина на сантиметри край гредата. В последната минута на първата част Бенгюзов стреля силно от около 20 метра, но Иванов успя да отрази удара. След почивката „жълто-зелените” заиграха по-агресивно, но добре организираната отбрана на гостите не позволи да бъде застрашена вратата на Иван Караджов. В 65-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си, но удар на Плахов се отби от страничния стълб. В 73-ата Красимир Илиев изпълни много технично пряк свободен удар, като само страхотната реакция на вратаря на Добруджа Иван Иванов запази резултата. Той обаче бе безпомощен в 85-ата минута, когато Макриев бе оставен сам в наказатленото поле и от няколко метра на правна врата направи резултата 0:2.
Това бе трета поредна загуба за Добруджа, като след този кръг тимът остава на предпоследното място в класирането с актив от 8 точки.