ФУТБОЛ: Добруджа с изразителна победа в последното си домакинство за сезона (ВИДЕО)

21.05.2017 г. 19:38:43 ч.
/
Добруджа победи с 4:1 Септември (Тервел) в последния си домакински мач за сезона. През първата част головите ситуации липсваха, а още в 20-та минута заради травма бе заменен Тодор Колев. Добруджанци стигнаха до гол едва в 42-та минута, след като влезлият като резерва Кристиян Пешков се разписа отблизо след подаване на Александър Йовчев. След почивката домакините успяха да създадат доста положения, като Емил Илиев удвои в 60-та минута със силен удар от десетина метра. „Жълто-зелените” продължиха да атакуват, но вместо да увеличат преднината си в 84-та минута Пламен Панайотов от Септември с далечен удар успя да изненада вратаря Златев и намали на 2:1. Само минута по-късно обаче Дейвид Филипов възстанови разликата от два гола с техничен удар. В 89-та минута резултатът стана 4:1, след като Симеон Митев от гостите засече в собствената си врата в опит да предотврати подаване към Даниел Димитров.
В другият мач, игран днес Черноморец Балчик записа победа с 4:0 като гост на Ботев (Нови пазар) и завърши сезона със 76 точки. Добруджа е на втора позиция с 65, като в последния кръг гостува на Калиакра.