ФУТБОЛ: Добруджа се пребори с тежкия терен и Кубрат и победи

02.10.2016 г. 18:19:45 ч.
/
Добруджа записа трудна победа с 2:1 при гостуването си на Кубрат в мач от 8-я кръг на Трета Североизточна лига. Добруджанци откриха резултата в края на първото полувреме чрез Иван Иванов, който засече центриране на Станимир Андонов. Домакините изравниха в 75-та минута от дузпа. Последва натиск на „жълто-зелените” и в 85-та минута Явор Колев донесе победата, след като вкара с глава след корнер, изпълнен от Станимир Андонов. За радио „Добруджа” старши треньорът Стефан Славов заяви, че са се оправдали опасения за изключително ош терен в Кубрат. Беше тежки и предвид обстановката по трибуните, призна наставникът. Днес той се наложи да пусне на върха на атаката Стелиян Стоянов, след като вчера нападателят Кристиян Пешков се е разболял, а Дейвид Филипов не бе в състояние да изиграе цял мач заради травма на ръката.
Във временото класиране Добруджа продължава да е начело с 20 точки и голова разлика 26:5.
На втора позиция е Черноморец Балчик, който вчера се наложи с 1:0 като гост на Хитрино. Трети е друг отбор от областта – Калиакра, който вчера спечели гостуването си на Ботев (Нови пазар). Интер загуби в Добрич с 0:1 от Суворово и се смъкна до 10-то място.