ФУТБОЛ: „Добруджа“ загуби гостуването си на лидера

13.04.2019 г. 17:13:00 ч.
/
В мач от 24-ия кръг на Втора лига последният „Добруджа“ загуби гостуването си на първия „Царско село“ с 3:1.

Столичани решиха изхода на срещата с голове точно преди и след почивката. Първо Георги Андонов откри за домакините секунди преди края на първото полувреме. В 48 мин. се разписа Емануил Манев, а скоро след това Реян Даскалов покачи на 3:0. „Добруджа“ показа офанзивен футбол в София, като опасни удари отправиха белгиеца Етиен Муканя Кабобола и Николай Минков. Все пак отборът от Добрич зарадва своите фенове на стадион „Царско село“ с почетен гол в 85 мин. Отбеляза го 19-годишният Денис Кадир.

Така „Добруджа“ остава на последното място с 15 точки, на 7 от зоната от спасението. Оставането на отбора в професионалния футбол минава през две задължителни победи при домакинствата на „Ботев“ (Гълъбово) и „Поморие“ през следващата седмица.

„Царско село“ пък вече има 18 точки повече от втория „Монтана“ и още в следващия кръг може да си гарантира и на теория влизането в Първа лига.