ФУТБОЛ: Добруджа загуби първата си контрола с 1:5

28.01.2017 г. 16:13:39 ч.
/
Добруджа загуби първата си контрола от предсезонната подготовка с 1:5 от втородивизионния Созопол, информира сайтът KotaSport.com. Двубоят се проведе днес на Национална спортна база „Спортпалас” във Варна.
„Жълто-зелените” успяха да поведат в 10-ата минута с гол на Явор Колев. До края на полувремето Созопол успя да изравни чрез Борислав Борисов, който бе точен в 37-ата минута.
След почивката Созопол, който е значително по-напред в подготовката си, успя да реализира нови четири попадения. Станимир Баев даде преднина на морския тим, след точно изпълнена дузпа в 53-ата минута. Христо Каймакански направи 3:1 в 57-ата минута.
Добруджа имаше няколко възможности за гол, футболистите на Радослав Вардаров не успяха да се възползват от тях.
Крайният резултат бе оформен с голове на Деян Христов (70′) и Кристиян Тафраджийски (80′).
Дебют с жълто-зелената фланелка записаха новите попълнения Тодор Тодоров, Илиян Капитанов и Мердин Мехмедов.
Следващата контрола на Добруджа е срещу Септември (Тервел) на 1 февруари в Добрич.