ФУТБОЛ: Историческа първа победа за „Устрем“ (Дончево) като гост в трета лига

02.05.2019 г. 09:14:08 ч.
/
Първа победа в историята си при гостуване в третото ниво на българския футбол постигна „Устрем“ (Дончево). В мач от 1-ия кръг на втората седмица на Североизточна трета лига възпитаниците на треньора Димитър Димитров победиха в Кубрат едноименния местен отбор с 2:1. И трите гола паднаха след почивката. С точни удари на Виктор Георгиев „Устрем“ поведе с 2:0, а последната минута домакините отбелязаха почетен гол.

Това бе първата победа за отбора от Дончево като гост в дебютния му сезон в трета лига. До сега „Устрем“ имаше 1 точка далеч от дома – 2:2 срещу третия в класирането „Светкавица“ в Търговище през есента.

Успехът в Кубрат изкачи тима от близкото до Добрич село до 11-ото място във временното класиране. „Устрем“ има 17 точки, с една повече от „Бенковски“ (Бяла) и на 3 пред „Волов“ (Шумен) в битката между трите отбора кой да избегне последното място – единственото под чертата този сезон.

Областно дерби ще гледат феновете на футбола в Дончево в неделя. В следващия кръг „Устрем“ е домакин на „Калиакра“ (Каварна).