ФУТБОЛ: Оптимизъм в Добруджа преди старта на шампионата в Елитната юношеска група (U 15)

26.08.2018 г. 09:47:16 ч.
/
На 28 август стартира шампионата в новосформираната Елитна юношеска група (U 15). За първи път от тази година първенството се провежда в този формат, като сред 16-те отбора е и Добруджа. Тимът от Добрич стартира сезона с гостуване на Черноморец (Бургас).
Отборите са най-добрите в България. Това е едно голямо предизвикателство и към нас като треньорски състав заедно със Стефан Славов и към децата, които надявам се да оценят какво ще се случва през следващата година. Това заяви в интервю за МГ „Добруджа” наставникът на тима Димитър Недялков. Желанието, което трябва да се влага в тренировките, за да се получават добрите игри и резултати след това, трябва да бъде на високо ниво. Трябва да отговаря на нивото на отборите от средата на таблицата, а ако се случи и по-нагоре, би било прекрасно, заяви още Недялков. Той е оптимист за първия мач от сезона, предвид изиграната контрола срещу Черноморец (Бургас).
Недялков признава, че програмата е доста трудна в първите няколко кръга.  Наистина е трудно началото, но се надявам децата да влязат пределно мобилизирани и концентрирани още в първия мач. Да започнем да печелим точки и да по-важното да показват добри игри и да се изграждат като състезатели.
През последния месец момчетата, водени от треньора Димитър Недялков и колегата му в ДЮШ Стефан Славов, бяха на два лагера – в Трявна и в Сливен от 15 до 24 август. Там изиграха три контроли. В първата загубиха с 1:2 от Етър. Във втората записаха равенство с Черноморец (Бургас), а в последния мач отстъпиха на  Черно море с 1:4.