ХАНДБАЛ: „Добруджа“ е на финал в А група за девети път в своята история (ВИДЕО)

26.04.2019 г. 17:30:54 ч.
/
За трети пореден път и общо за девети в последните 13 години „Добруджа“ ще играе на финала в мъжката А хандбална група. Жълто-зелените спечелиха с 2:1 победи полуфиналния плейоф срещу „Чардафон“ (Габрово). Решителният трети мач от серията се игра пред около 350 зрители днес в зала „Русалка“ в Добрич и бе спечелен от домакините с 30:26. Добруджанци изиграха много силно първо полувреме, като на почивката водеха със 17:11.

Най-резултатните хандбалисти на „Добруджа“ бяха Михаил Нейчев и Пресиян Русенов с по 9 попадения. Капитанът Илиян Илиев, Стилиян Стоянов и Александър Димитров вкараха по 4 гола.

С голяма заслуга за победата бе вратарят Емил Иванов, който направи 18 спасявания при удари на габровци.

За трета поредна година „Добруджа“ отстранява „Чардафон“ на полуфинал в първенството. Двата отбора водят люта битка от сезон 2016/2017, когато габровци влязоха в елитната група. На три пъти обаче „Добруджа“ успя да спечели спора за второто място през редовния сезон, а след това и плейофа между тях за класиране на финал. Равносметката от преките мачове за първенство вече е 9 победи за отбора от Добрич и 5 успеха за „Чардафон“. Съперничеството между двата клуба включва и един мач за купата, спечелен от жълто-зелените след продължения.

Съперник на „Добруджа“ в плейофа за златните медали ще бъде „Локомотив“ (Варна). Суперфиналът започва след седмица, а форматът му отново е 2 от 3. Първият мач ще бъде във Варна, вторият – в Добрич, а ако се стигне до трети – домакин ще бъде „Локомотив“.