ХАНДБАЛ: "Добруджа" изпусна поне точка в Габрово

09.02.2020 г. 16:51:56 ч.
/
За трети път през това първенство хандбалистите на "Добруджа" допуснаха загуба с един гол разлика. След като през есента това се случи в Гоце Делчев и Горна Оряховица, днес жълто-зелените записаха минимално поражение и в Габрово. В мач от мъжката А хандбална група местният "Чардафон" победи "Добруджа" с 26:25. След първото полувреме домакините водеха с 13:11. Втората част дълго време вървеше гол за гол и габровци поддържаха аванса си. Девет минути преди края "Добруджа" успя да изравни - 22:22. Размяната на голове продължи до финалната сирена, като гостите пропуснаха да отбележат при последната си атака и така не успяха да стигнат поне до точка.

От началото на първенството "Добруджа" има 5 победи и 6 загуби. Отборът обаче все още остава в борбата за влизане в зоната на плейофите, тъй като е с мач по-малко, а до края на редовния сезон ще има едно гостуване и четири домакинства, включително и срещу преките конкуренти за място в четворката.