ХАНДБАЛ: „Добруджа“ не успя да затрудни „Пирин“ (ВИДЕО)

28.03.2021 г. 16:42:57 ч.
/
„Добруджа“ не успя да се противопостави на „Пирин“ (Гоце Делчев) и загуби с 33:16 в мач от мъжката А хандбална група, игран в Каварна.

Срещата бе равностойна само до 3:3, след което вратарят на гостите Велик Танев заключи вратата си и допусна само един гол до почивката. Така след първите 30 минути „Пирин“ водеше с 13:4. С оглед развоя на срещата през втората част в игра за „Добруджа“ бяха главно юношите, които се представиха достойно и показаха по-добра успеваемост в атака. Именно един от младите – лявото крило Георги Димитров, бе най-резултатен за добричлии в този мач с 5 гола. По 3 пъти срещу „Пирин“ се разписаха Стилиян Стоянов и Донислав Димитров.

Така „Добруджа“ остана с 6 точки и след този кръг е на девето място. Отборът от Гоце Делчев пък запази втората позиция в класирането и е само на 2 точки зад лидера „Шумен“.

До края на първенството „Добруджа“ има 3 домакински мача. Преди тях обаче ще се изиграят най-важните срещи за отбора за сезона – тези от финалната четворка за Купата на България.