ХАНДБАЛ: „Добруджа“ се готви за победа в Габрово

12.04.2019 г. 10:59:05 ч.
/
Вторият мач от ½-финалния плейоф в мъжката А хандбална група между „Добруджа“ и „Чардафон“ е в събота, от 17.00 часа, в Габрово. Жълто-зелените спечелиха първата среща в Добрич с 28:26. При нов успех утре, „Добруджа“ за девети път в своята история ще се класира на финал в първенството. Ако „Чардафон“ спечели, то третият мач ще бъде в зала „Русалка“, заради по-предното класиране на жълто-зелените през редовния сезон.

„Всички хандбалисти са здрави и готови за игра. Очаквам отново да се получи оспорвана среща. Надявам се да излезем победители от нея - видя се и на мача в Добрич, че имаме потенциал да спечелим и в Габрово. Смятам, че който издържи на психическото напрежение, което е характерно за плейофите, ще победи“, заяви за медийна група „Добруджа“ Георги Андреев – президент и старши треньор на „Добруджа“.

По същото време във Варна ще се играе другият ½-финал между градските съперници „Спартак“ и „Локомотив“. Железничарите спечелиха първия мач и утре ще имат възможност да затворят серията.