ХАНДБАЛ: „Добруджа“ спечели дербито във Варна с победен гол в последните секунди

16.02.2019 г. 18:55:37 ч.
/
Втора поредна победа с 1 гол разлика постигнаха хандбалистите на „Добруджа“. След като преди седмица се наложиха с 37:36 при гостуването на „Левски“, днес жълто-зелените стигнаха до 32:31 срещу „Спартак“ във Варна в мач от 14-ия кръг на мъжката А група.
Двата отбора показаха хандбал от висока класа, като сътвориха оспорван и зрелищен двубой, в който интригата се запази до самия край. На почивката гостите от Добрич водеха с 18:17. Битката продължи с пълна сила и през второто полувреме. 15 секунди преди финалната сирена Пресиян Русенов отново демонстрира силата на своя удар и отбеляза за 32:31. Голът се оказа победен, защото, макар и с човек по-малко на игрището в този момент, възпитаниците на Георги Андреев запазиха преднината си и след последната атака на домакините.
Именно Пресиян Русенов бе най-резултатният хандбалист на „Добруджа“ – с 8 попадения. Йордан Михайлов порази 7 пъти вратата на „Спартак“. Михаил Нейчев отбеляза 5 гола, а Александър Димитров – 4. По 3 добавиха Илиян Денев и Стилиян Стоянов, а по 1 – капитанът Илиян Илиев и Стефан Ефтимов.
Съседското дерби бе пряка битка за местата в зоната на плейофите, като противопостави втория срещу четвъртия във временното класиране. След успеха насред Варна „Добруджа“ вече има 5 точки аванс пред „Спартак“. Отборът от Добрич е с 11 победи и 3 загуби от началото на първенството.
Същевременно, по-рано днес лидерът „Локомотив“ победи във Варна „Чардафон“ с 29:21. Така след този кръг „Добруджа“ дръпна с 2 точки пред габровци в битката за второто място.