ХАНДБАЛ: Добруджа загуби от Фрегата, ще се бори за бронз в турнира за Купата

20.03.2016 г. 10:13:55 ч.
/
Добруджа загуби от домакина Фрегата с 20:25 /11:8/ полуфинала в турнира за Купата на България при мъжете. Мачът се игра пред повече от 300 зрители в зала „Младост” в Бургас и предложи много емоции на публиката. Двубоят започна равностойно, играта вървеше гол за гол, но няколко поредни добри спасявания на вратаря на домакините Пламен Иванов доведоха до разлика от 3 гола на почивката – 11:8.
В началото на второто полувреме добруджанци заиграха много силно и успяха да стигнат до равенство 13:13. Но в заключителната част на мача последва нова силна серия на Фрегата, в която домакините вкараха 8 гола поред, за да се стигне до крайното 25:20.
Добруджанци излизат от 12.00 часа днес в спор за бронзовите медали срещу втородивизионния Шумен.
Така за втора поредна година финалът ще бъде между Локомотив /Варна/ и Фрегата. В първия полуфинал вчера Локомотив надигра категорично шуменци с 35:23.
Битката за трофея е от 14.00 часа в зала „Младост” в Бургас.