ХАНДБАЛ: Добруджа завърши редовния сезон с победа (ВИДЕО)

19.04.2018 г. 09:01:22 ч.
/
Мъжкият хандбален отбор Добруджа надигра снощи Спартак в отложен мач от 17 кръг на А РХГ с резултат 30:28. На полувремето домакините водеха с гол преднина - 15:14.  Буквално 4 минути преди края на мача разликата бе 7 гола в полза на добруджанци – 30:23, но  последва отпускане в редиците им и те получиха 5 безответни гола във врата си. Срещата нямаше значение за крайното класиране, тъй като тимът, воден от Георги Андреев вече си бе подсигурил второто място след редовния сезон. Най-много голове и в този мач отбеляза Джошкун Якубов – 11.
Заключителната фаза в шампионата при мъжете ще стартира в събота, 21 април. От 14 часа Добруджа посреща в зала Русалка Чардафон, Габрово за първи полуфинален плейофен мач. Играе се до две победи от три мача. Ответната среща е на 5 май в Габрово. Ако се стигне до трети сблъсък, той ще е на 8 май в Добрич.
На полуфинала лидерът Локомотив ( Варна) ще срещне четвъртия във временното класиране Спартак, Варна.