ХАНДБАЛ: Двама от „Добруджа“ в ТОП 5 на голмайсторите на А група

17.05.2019 г. 10:24:38 ч.
/
Двама хандбалисти на „Добруджа“ са сред най-резултатните в крайната голмайсторска листа на мъжката А група. На второ място със 139 попадения е Пресиян Русенов, като 52 от тях бяха отбелязани през есента за „Фрегата“ (Бургас), а останалите 87 с жълто-зеления екип през пролетта. На престижното пето място в класацията на най-добрите стрелци е Александър Димитров. Крилото на „Добруджа“ отбеляза 122 гола през изминалото първенство. В ТОП 20 пък попадат други двама състезатели на вицешампиона – Стилиян Стоянов и Михаил Нейчев. След тях се нарежда Йордан Михайлов, който направи много силен пролетен полусезон, след завръщането си от Белгия и отбеляза 68 гола за „Добруджа“ в 11 мача.

Голмайстор на мъжката А хандбална група за сезона стана Виктор Симеонов от „Осъм“ (Ловеч) със 167 гола.