ХАНДБАЛ: Трети мач между „Добруджа“ и „Чардафон“ ще определи кой ще играе на финал

13.04.2019 г. 19:01:04 ч.
/
„Добруджа“ и „Чардафон“ за пореден път изиграха оспорван и драматичен мач, като този път победата бе за отбора от Габрово. Жълто-зелените загубиха втората среща от ½-финалния плейоф в мъжката А хандбална група и така резултатът в серията бе изравнен.

На почивката домакините от Габрово водеха с 16:13. В 10 мин. на второто полувреме авансът на „Чардафон“ достигна 5 гола – 23:18. Последва много силен период от мача за гостите от Добрич. Осем минути преди края „Добруджа“ се доближи само на гол до съперник – 26:27. Точно тогава обаче вратарят Емил Иванов бе отстранен от игра за 2 минути и останали с човек по-малко жълто-зелените отново допуснаха домакините да дръпнат в резултата. До края габровци поддържаха аванса си от 3 попадения и финалната сирена прозвуча при 32:29.

Най-резултатният хандбалист на „Добруджа“ бе Йордан Михайлов, който отбеляза 14 гола във вратата на „Чардафон“.

Решителният трети мач в серията е насрочен за 26 април в Добрич. Срещата ще се играе в зала „Русалка“, заради по-предното класиране на „Добруджа“ през редовния сезон.

Единият финалист в мъжката А хандбална група вече е ясен. „Локомотив“ (Варна) днес отново спечели градското дерби срещу „Спартак“, този път с 46:29, и затвори серията с 2:0 победи.

Снимка: Спортна зала „Орловец“