Хандбалистът Михаил Нейчев спечели състезанието „Лъвски скок” в СУ(ВИДЕО)

17.02.2017 г. 11:33:42 ч.
/
За пета поредна година днес в салона на Спортното училище „Г.С.Раковски” се проведе състезанието „Лъвски скок”, посветено на паметта на Апостола. То започна с едноминутно мълчание и падане на колене, а преподавателката по история Димитричка Григорова припомни пред учениците биографията на Васил Левски и как той е получил прозвището си по време на обучение в легията на патрона на училището - Раковски. Самата надпревара се проведе в два кръга, като желаещите да се включат в нея бяха разделени на три групи- момичета, момчета от 5 до 8 клас и момчета от 9 до 12 клас. Най-активно се включиха учениците от паралелките по хандбал с преподаватели Емил Иванов и Джошкун Якубов, както и момичетата от художествената гимнастика, начело със своята треньорка Йовка Няголова. Победителите в отделните възрастови групи бяха отличени с грамоти, фланелки и шапки с логото на Спортното училище, както и с лакомства. Новото тази година бе допълнителна  награда за най-атрактивен скок, която бе спечелена от състезател по борба, а другата новост бе включването на учители и служители от училището в своеобразното надскачане.
Започнахме организирането на това състезание през 2013 г.,  когато се навършваха точно 140 години от гибелта на Васил Левски и не сме прекъсвали до сега, каза директорът Николай Дяков и допълни, че инициативата е част от патриотичното възпитание на учениците-спортисти. Самият директор, който е бивш футболист,  също се включи в надпреварата. Направиха го и Спортист №1 за 2016 г. Драгомир Стойчев, първият победител в надпреварата – Джошкун Якубов, треньорът по борба Петко Пеев, Емануела Радева, която работи с подрастващите атлети, Йовка Няголова от художествената гимнастика, преподаватели, служители.