Хегемония на ПМГ „Иван Вазов” в тениса на маса на ученическите игри в Добрич

27.01.2017 г. 09:40:32 ч.
/
Възпитаниците на ПМГ „Иван Вазов” окупираха първите места във всички възрастови групи на състезанията по тенис на маса в рамките на общинския етап от ученическите игри.
При Момчета  5-7 клас на първо място е отборът на ПМГ „Ив. Вазов”, следвани от СУ „Любен Каравелов”. При Юноши 8-10  клас след момчетата от Математическата гимназия, се наредиха връстниците им от ФСГ „ В. Левски” и ЕГ „Гео Милев”. При най-големите (10-12  клас) на първо място е ПМГ „Ив. Вазов”, на второ  е отборът на СУ „Л.Каравелов”, а на трето ПГТ „П.К.Яворов”.
С състезанието по Волейбол 8-10 клас победител стана отборът на ЕГ „Гео Милев”, следван от тези на ФСГ „ В. Левски” и ПМГ  „Ив. Вазов”.
 В надпреварата по бадминтон  за девойки (8-10 клас) спечелиха момичетата от СУ „П.Р.Славейков”. На второ място се класира отборът на ФСГ „ В. Левски”, а трети останаха възпитаничките на ПГТ „ П.К.Яворов”.
Организатори на ученическите игри са сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности ДОБРУДЖА, с финансовата подкрепа на община Добрич.
Източник:ИА ДОБРУДЖА