Изида ще картотекира 25 състезатели за новия тенис сезон

10.12.2013 г. 11:55:00 ч.
Изида ще картотекира 25 състезатели за новия тенис сезон, съобщи за пресцентъра на клуба треньорът Юри Дойчев. Лицензираните треньори в клуба са четирима – Юри Дойчев, Владислав Матеев, Михаил Атанасов и Борис Михайлов.
В същото време от федерацията обявиха и последните ранглисти за годината при тенисистите до 12, 14, 16 и 18 г. С най-предно класиране е Калина Божилова, която е №10 в България при девойките до 18 г. Христина Дянкова се е предвижила с 3 позиции и вече е 15-а. Първа ракета на клуба при девойките до 16 г. е Магдалена Радкова, заемаща вече 39-а позиция. Марина Христова, която сменя клубната си принадлежност, е 11-а при 12-годишните, а Карина Георгиева бележи значителен скок от 52-ро до 27-мо място.
При момчетата до 12 и 14 години първа ракета на клуба е Георги Попов, който при най-малките е 26-и, а при по-големите – 45-ти. В националната класация при 12-годишните прогресира и Радослав Божилов, който от 62 позиция се е предвижил до №38.
Атанас Стоянов и Богомил Параскевов са сред най-добрите в страната при юношите до 16 г. Наско се изкача с 19 позиции и вече е №19, а две места след него е Боги, който преди това беше 44-ти. При 18-годишните Павел Багдалов е 51-ви.
От добричкия клуб припомнят, че ще проведат турнир по тенис за момичета и момчета до 10 години за наградите на Изида и Prince. Състезанието ще се проведе на 15 декември – неделя, в спортната зала на Изида в Търговия на едро в Добрич. Право на участие имат деца, родени след 1 януари 2003 г. Техническата конференция в деня на турнира е от 9 часа, като до нейното начало ще става записването. Схемата за провеждане на турнира ще бъде според броя на участниците. Мачовете ще се проведат с топки Prince green. Срещите ще се играят на два корта с изкуствена трева, а повече информация може да се получи от главния съдия Юри Дойчев (gsm 0888 78 78 61). Таксата за участие е 10 лева. Наградите ще бъдат осигурени от Изида и Prince.