КАРАТЕ: 7 медала за каратеките на КК „Добруджа“ от Държавното за деца до 14 г.

01.04.2024 г. 17:16:59 ч.
/
7 медала спечелиха състезателите на КК „Добруджа“ от Държавното първенство за деца до 14 г. възраст, което се проведе през уикенда в град Велико Търново. Участие взеха над 500 каратеки от 38 клуба. Карате клуб "Добруджа" се включи с 11 състезатели в дисциплините Ката и Кумите. Добруджанци успяха да влязат в топ 10 в генералното класиране, спечелвайки общо 7 медала и една купа (2 златни, 1 сребърен и 4 бронза).
Шампиони на България станаха Георги Иванов при момчетата 2012 г. - 37 кг и Мартин Михов при момчетата 2013 г. - 50кг. Вицешампион стана Тодор Тодоров, който игра в една категория с Мартин Михов. С бронзови отличия останаха Елиф Фикрет, Васил Йовчев и Стефани Стефанова. Бронзови медали и купа за 3-то място успя да спечели и отборният състав в дисциплината Ката при момчета 2012 г. (Георги Иванов, Мартин Михов и Васил Йовчев).

След прибирането си от Държавното първенство, състезателите на Карате клуб "Добруджа" веднага отпътуваха за к.к. "Златни пясъци", където ще проведат едноседмичен лагер, с цел подготовка за предстоящите Държавно първенство за Кадети, Джуниори, Мъже и жени и Световното първенство по Шотокан карате.