КАРАТЕ: Второ място за „Самурай” сред 38 клуба на държавното първенство за деца до 14 г.

01.04.2024 г. 08:49:23 ч.
/
Карате клуб „Самурай” – Добрич зае второ място в общото класиране по медали на държавното първенство за деца до 14 г. То се проведе през изминалите почивни дни във Велико Търново. Участваха 38 клуба с 500 свои състезатели.

В годината, в която КК „Самурай” чества своя 30-годишен юбилей, младите му състезатели буквално отвяха конкуренцията. Спечелени бяха 5 златни, 5 сребърни и 2 бронзови медала. С най-много златни медали се завърна Цветелина Иванова, която направи требъл - ката, кумите и отборно ката момичета. Тя завоюва приза за най-комплексен състезател. Дея Иванова стана шампион на ката и заедно с Дарина Димитрова и Цветелина са шампионки на отборно ката момичета. Петият златен медал е на отбора ката момчетата - Кристиян Иванов, Кристиян Жеков и Йоан Илиев. Сребърни медалисти са Венелин Илиев, Дея Иванова, Денислав Еролов, Дарина Димитрова и Христомир Бабенов. Бронзови медалисти са Кристиян Иванов и Красимир Свиленов.

След отличното начало на новата спортно-състезателна година, самураите са готови да продължат в същия дух и на другите възрастови групи, чиито държавни първенства предстоят тази седмица в София.