КАРАТЕ: Злато и бронз за "Самурай" от Международния турнир в Чачак

04.04.2016 г. 08:43:00 ч.
/
Поредно успешно представяне за състезателите на КК „Самурай“. Пеньо Пенев стана първи на „ката“ до 18 годишните на Международния турнир “Златен пояс“ в сръбския град Чачак. Георги Брайков спечели бронзов медал на „кумите“ в кат. до 76 г. От добричките състезатели, единствено Петър Евтимов не е успял да влезе в призовата тройка. Над 1000 каратеки са участвали в турнира, който е най-стария в Европа, съобщи за радио „Добруджа“ ст. треньорът сенсей Димитър Христов.
Националният ни отбор по карате стана първи в комплексното класиране на 45-то издание на Международния турнир.
Тимът ни, воден от старши треньора Роксанда Атанасов, извоюва общо 5 златни, три сребърни и три бронзови медала. На татамито каратеките ни се изправиха срещу най-добрите състезатели на Германия, Египет, Швеция, Словакия, Румъния, Хърватска, Македония, Босна, Черна гора и Сърбия.