Каратеките на "Самурай" спечелиха 6 медала на Европейското

19.09.2016 г. 09:57:28 ч.
/
КК "Самурай" спечели 1 златен и 5 бронзови медала на Европейското първенство по карате за всички възрасти, което се проведе в Австрия. Тулчан Мехмед стана европейски шампион в дисциплината „ката“ при 10-11 годишните. С бронзови медали се окичиха Алекс Алексиев на „ката“ при 13-годишните, Пеньо Пенев – „ката“ при младежите, Таня Дичева – „кумите“ до 53 кг. при девойките, Денислав Петров – до 84 кг. на „кумите“ при мъжете и Янко Соколов като част от отбора станал трети на „кумите“. В общото класиране на шампионата България е на пето място, което е много добро постижение, каза за радио „Добруджа“ сенсей Димитър Христов.