Катинка Вон Дайхман спечери "Изида къп"

18.09.2016 г. 14:20:48 ч.
/
Катинка Вон Дайхман от Лихтенщайн  спечели осмото издание на „Изида Къп“- Международния тенис турнир с награден фонд 25000$.
На централния корт в едноименния тенис комплекс, тя се наложи над Изабелла Шиникова с 6/0 6/3 и заслужено спечели турнира, 3919 $ от наградния фонд и 50 точки за световната ранглиста.
Вчера Избелла с партньорката си Лина Гьорческа от Македония надиграха на финала по двойки в един изключително интересен и оспорван мач двойката от Германия и Норвегия: Лаура Шайдер/Мелани Сток с резултат 67(13) 6/2 10/6.
Статуетката за победителката, копие на красивата статуя, която краси Тенис Комплекс „Изида“, бе връчена от г-н Младен Матеев, управител на „Изида“ ООД. Шампионката сподели по време на официалното награждаване чудесните си впечатления от  турнира, благодари за прекрасните условия, които предлага тенис комплекса и за гостоприемство на домакините.
Дано догодина, да бъдем свидетели на деветото издание на този силен тенис турнир, организиран от Тенис Клуб „Изида“, с подкрепата на Община Добрич и Българската Федерация по Тенис.

Източник:Радио ДОБРУДЖА