КК "Самурай" с куп отличия от домакинския турнир

07.10.2013 г. 09:29:00 ч.
/
3 златни, 5 сребърни и 1 бронзов медал завоюваха състезателите от КК „Самурай" от Националния турнир за Купата на България по карате за старша възраст и младежи, който се проведе в събота в зала"Добротица", съобщи за радио Добруджа сенсей Димитър Христов. В кат. до 63 кг. със златен медал се окичи Стоян Паскалев. Пеньо Пенев стана победител на индивидуално Ката. Третото златно отличие бе за КК „Самурай" на Ката – отборно за младежи до 18 годишна възраст. Това е четвърто голямо отличие за отбора, в който влизат Пеньо Пенев, Георги Брайков и Стоян Паскалев. Бронзови медали спечелиха девойките до 18 годишна възраст, Радослав Кулев – младежи, индивидуално – Ката и на Кумите в кат. до 61 кг., Иван Узунов в кат. +76 кг. и Виолета Василева – до 48 кг. Георги Брайков остана на трето място в кат. до 70 кг. Той ще участва в началото на ноември на Световното първенство, което ще се проведе в Мадрид.
Следващото състезание, в което ще участват състезателите на КК „Самурай" е на 26 октомври в Хасково - Купа за деца. То е последно от спортния календар на федерацията за 2013 година.