Кметът на Добрич получи плакет от президента на БФС (ВИДЕО)

25.02.2017 г. 17:09:42 ч.
/
Преди началото на мача Добруджа – Доростол, председателят на Зоналния съвет на БФС-Варна Георги Мирчев връчи на кмета на Добрич Йордан Йорданов плакет от президента на БФС Борислав Михайлов. Плакетът се връчва за усилията и нещата, които прави за футбола в  в Добрич в частност, а от там и за развитие на българския футбол, обясни Мирчев. С кмета си обещахме  това да е само едно начало и следващия плакет да бъде за влизането на Добруджа в А група, а не професионалния футбол, каза пред МГ Добруджа Мирчев.
Кметът на Добрич благодари за отличието, което приема като за оценка на усилията, които се полагат през последната година. Знаете, че нашата заветна цел е наистина А група. През последната година ясно показахме в каква насока искаме да върви нашата реформа. Да – във В група сме, но сме в горната част на таблицата и аз съм реалист, че ще влезем в Б група съвсем спокойно. От там нататък гоним голямата цел и да си пожелаем за 100-годишнината  Добруджа да е в А група, заяви Йорданов, като отбеляза, че вече все повече спонсори са започнали да застават зад футбола в Добрич.