Л.АТЛЕТИКА: Мемориалът "Петър Арнаудов" ще се провежда вече през април (ВИДЕО)

01.11.2019 г. 16:13:45 ч.
/
За втори път провеждаме този турнир и сме много доволни от това, че има много деца. Това заяви Михаил Арнаудов, синът на Петър Арнаудов , в памет на който се провежда едноименния мемориал  по лека атлетика в Добрич. Спомените, които е оставил баща ни са незабравими, каза Михаил Арнаудов и допълни:  Той го заслужаваше този турнир, дал е много за спорта, за леката атлетика, затова сме щастливи, че успяхме отново да го организираме.  Турнирът ще бъде ежегоден, защото е вкаран в календара на БФ Лека атлетика, а освен  двамата сина на известния треньор, финансово помагат община Добрич и приятели, бизнесмени, бивши възпитаници на Петър Арнаудов, които обаче не желаят да афишират своето участие.
Миналата година участващите лекоатлети са били над 300, тази година в никакъв случай не са по-малко, казва  Михаил. Той разкрива, че една от идеите е догодина този турнир да се направи през месец април, а не в началото на ноември. Аргументите са свързани с подготовката на състезателите и с очакването да се включат още повече спортни клубове.
Много съм щастлив, че се отзоваха на нашата покана клубове от Плевен, Пловдив, Сливен, Бургас, Разград, Шумен, Шабла и др., заяви президентът и треньор в СКЛА "Добрич" Галин Костадинов, който е и главен организатор на турнира.  Има и добри спортни постижения от страна на неговите възпитаници, което също е повод за радост и задоволство. Така например юношата  мл.в. Тодор Петров тласна гюлето над 18 метра, което е много добро постижение, на диск Ивайло Иванов има второ място, при хвърлянето на чук при момичетата също се очакват добри резултати. Хубаво е, че в днешното време на технологии и всевъзможни форми за прекарване на свободното време се намират все още деца, които са готови да тренират и да се посвещават на спортни занимания.
Тодор Петров, който днес успя да постави  нов рекорд в зала, призна, че не познава патрона на турнира Петър Арнаудов, но знае за него доста неща, включително и това, че е първият треньор на неговия личен треньор. Момчето, което е ученик в 9 клас в СУ "П.Р.Славейков",   участва за втора поредна година, като през миналата година с резултат 15.20 м се е класирал на второ място, но тази година е победител и то с нов национален рекорд в зала 18.02 м (заради лошото време днес надпреварата в тласкане на гюле се проведе в зала). Макар и като далечна перспектива той мечтае да завърши НСА и да продължи кариерата си като треньор, но първо иска да постигне високи резултати при мъжете.