Л.Атлетика: Радосвета Симеонова с първа победа за 2018 г.

02.01.2018 г. 11:15:17 ч.
/
Радосвета Симеонова спечели Международния лекоатлетически пробег в Правец. На 4-километровата дистанция се пуснаха 15 жени от Сърбия, Македония и България, а състезателката на Емануела Радева от СКЛА „Добруджа 99” финишира с време 13.50 мин., което е нейн личен рекорд на тази дистанция. Нейни подгласнички станаха Таня Димитрова от Костенец и Стефани Стоянова от София.
Международният лекоатлетически пробег в центъра на Правец се проведе за 34 път. В него се стартира в последните минути на старата и се финишира в първите минути на новата година.
Наградният фонд бе разпределен между първите шестима в класирането. Състезанието завърши с дунавско хоро, вино и баница с късмети.
За мен това бе най-интересната Нова година, сподели за радио Добруджа Радосвета. Посрещнах я с нещото, което най-много обичам, сред хората, които срещам на всяко състезание, допълни шампионката на България по маратон, спортно ходене и стипълчейз. Тя е била поканена лично от организатора на надпреварата Сашо Бункин. Пробегът се провежда в памет на Златан Чобанов.