Л.АТЛЕТИКА: Сребро за Радосвета Симеонова и добро класиране на нейните състезатели на крос-кънтри в Койнаре

17.03.2019 г. 09:18:44 ч.
/
Състезателите на СКЛА "Добруджа 99 " взеха участие в  27-то издание на крос "Митето" в гр. Койнаре,  на 16 март. След двуседмичен спортен лагер, който добружанци проведоха  в Хисаря, в последния ден от него те участваха на крос-кънтри в Койнаре. Над 200 участника от различни възрастови групи се състезаваха на отделните дисциплини. В най-кратката дистанция  участваха Карина Димитрова и Ашкън Али на 1000 м . Ашкън Али, който е възпитаник на спортно училище "Г.С.Раковск" отново се качи на стълбичката, като се окичи с бронзовия медал. След тях бягаха Анджела Георгиева и Александра Бекяров,  отново на 1000 м при девойките. На Анджела не й достигна много малко, за да е сред медалистките. Тя финишира на 5та позиция, а за  Александра Бекярова това бе дебют на 1000 м  крос -кънтри .
При девойки старша възраст се състезава Алтен Атанасова,  също от спортно училище . Тя бяга с групата до последно, но силите не й стигнаха да се пребори за бронза. В крайна сметка остана  четвърта.
В последната възрастова група -жени участва най-опитната състезателка на клуба и вече треньор - Радосвета Симеонова. Тя пробяга 6000 м . Добричлийката бяга рамо до рамо с Маринела Нинева от Дряново,но я изтърва в последните километри . Симеонова финишира втора след Маринела Нинева от Локо Дряново и преди Моника Георгиева от Горна Оряховица.