Л.АТЛЕТИКА: Златен медал и национален рекорд за Екатерина Димова от СК „Черно море 2005” – Балчик

11.05.2014 г. 13:27:00 ч.
Лекоатлетката Екатерина Димова от СКЛА „Черно море 2005" Балчик спечели златен медал в дисциплината хвърлянето на чук при девойките младша възраст с постижение от 53.82 м (3 кг), съобщава BGathletik.com. Това са повече от 2 м над досегашния рекорд в дисциплината, поставен също от Димова през 2013 г. През миналото лято възпитаничката на Андриан Андреев записа 51.80 м. Димова е рекордьорка на страната ни и за момичета под 16 г. с уред от 3 кг също с 51.80 м. Тя записа рекордното постижение от 53.82 м в петия си опит, а в шестия също прати уреда над стария рекорд - 52.30 м. Екатерина е първа година младша възраст, но е шампионка за девойките под 18 г. и за миналата година. Атлетката от клуба с мото „Само силните оцеляват" постави първия рекорд за тазгодишния атлетически тур в Сливен, който включва националните шампионати за всички възраст. Подгласнички на Димова в Сливен станаха Мелиса Мартинова (ЛК Виа Атлетикс - Разград) с 37.68 м и Елена Стратиева (Вая 94 - Бургас) - 37.01 м.