ЛЕКА АТЛЕТИКА: Николай Минков със злато в Поморие и квота за Балканиадата в Гърция

04.04.2016 г. 15:55:09 ч.
/
Два златни медала спечелиха лекоатлетите от СКЛА „Добруджа” на националния шампионат по спортно ходене в град Поморие.
Николай Минков стана първи на 20 км. при мъжете. В това състезание той много добре разпредели силите си по цялото трасе и се пребори достойно за златното отличие. Това му отреди и място в състава на Балканският шампионат, който ще се проведе   на 16 април в Гърция град Флорина.
При момичетата под 16г. в дистанцията от 3 км. Селин Ахмед завоюва също златен медал. Това е първото отличие на Селин, което ще я амбицира още повече за да се доказва в тази дисциплина.Михаела Иванова в същата дистанция се нареди на осма позиция.
При девойките младша възраст, които се състезаваха в 5 километровата дистанция Мая Маринова се класира на четвърто място, следвана от своята съотборничка Николета Иванова – пето място. Андриана Панайотова се класира на седмо място. При мъжкия пол на 10км. се състезаваха младша и старша възраст. Младшата възраст също се    представиха на добро ниво в лицето на Пресиян Василев класирал се на четвърто място, Иван Иванов и Константин Иванов и двамата на пето място, а   Ивелин Щерев се класира на осмо място. Три атлетки от клуба участваха при девойките старша възраст на 10км. Ния Няголова е с най-предно класиране – пето място. Тони Тончева се класира на седмо място, а Ивета Симеонова е девета.
Източник:ИА ДОБРУДЖА