ЛЕКА АТЛЕТИКА: Състезатели на клубове от Добрич и Балчик са шампиони на България в хвърлянето на чук

07.07.2018 г. 18:38:00 ч.
/
Екатерина Димова (СКЛА Черно Море 2005-Балчик) и Никола Михов (СКЛА Добрич) спечелиха титлите в хвърлянето на чук при жените и мъжете на националния шампионат по лека атлетика в София. На базата на НСА в столицата, където се провеждат само състезанията на чук, Димова се наложи при жените с 47.45 м. Деница Асенова (ЛК Спорт Атлетик-Разград) завърши на втора позиция с 42.24 м, а Антония Щерева се нареди трета с 41.68 м.
При мъжете Михов заслужи златото с 62.36 метра. Среброто извоюва съотборникът му Даниел Файаз-Джахани с 60.23 м, а с бронза се окичи Живко Господинов (СКЛА Черно Море 2005-Балчик) с 58.59 м.
Снимка:dobrudjabg.com