Милица Мирчева с републиканска титла на полумаратон

31.03.2024 г. 14:26:25 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева завърши втора на полумаратона в рамките на проведения днес в Стара Загора традиционен маратон. На 21-километровото трасе победителка стана кенийката Валентине Джебет с 1.13:09 часа, като само на 14 секунди след нея завърши Милица с време  1.13:23 часа, като по този начин спечели националната титла в дисциплината, следвана от Маринела Нинева (1.14:00) и местната любимка Девора Аврамова с 1.15:45 часа.

Деветото издание на изданието постави днес рекорд по броя на участниците, след като общо над 1000 души застанаха на старт в отделните дистанции. Състезанието отново привлече елитни атлети и определи държавните шампиони по полумаратон, а това допълнително засили интригата и класата на събитието, след като най-добрите български бегачи също бяха тази сутрин в града на липите.

Организатори на маратона са Община Стара Загора, БФЛА, Асоциация „Спорт в свободното време“, спортен клуб по лека атлетика Берое и спортен клуб Ракета.