Милица Мирчева шампионка на България на 3000 м в зала

02.02.2020 г. 21:43:05 ч.
/
Милица Мирчева  шампионка на България на 3000 м в зала
Най-силната родна атлетка в бяганията на дълги разстояния – добричлийката Милица Мирчева спечели по безапелационен начин титлата на 3000 метра при жените на националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в столичната зала “Асикс Арена”. Състезаващата се за СК Атлеt (Мездра) добричлийка беше убедителна през цялата дистанция и пресече първа финалната линия за 9:33.61 минути.
Милица, която в момента учи и тренира в САЩ, нямаше конкуренция на националния шампионат, като остави втората в класирането на повече от 30 секунди. Това е Маринела Нинева (Локомотив – Дряново), която финишира с време 10:05.82, а трета остана Силвия Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) – 10:17.09.
Снимка:sportal.bg