Над 100 деца от цялата страна ще участват на държавните индивидуални училищни първенства по шахмат в Добрич

30.04.2019 г. 11:11:55 ч.
/
От 1 до 6 май Добрич ще е домакин на държавните индивидуални училищни първенства по шахмат. Организатори са Българска Федерация Шахмат 1928 и шахматен клуб „Енергия 21“ – Добрич.

Ще бъдат излъчени шампионите в 7 възрастови групи – до 7, 9, 11, 13, 15 и 17 години. Победителите ще се класират за Европейското първенство в Румъния.

Очаква се да пристигнат повече от 100 момчета и момичета от цялата страна, съобщи за медийна група „Добруджа“ Тодор Тодоров – председател на шахматен клуб „Енергия 21“. Домакините ще бъдат представени от 20 деца. 14-годишният Момчил Петков, който има най-висок ЕЛО коефицент от всички участници – 2301, ще се състезава с най-големите – до 17 години. При момичетата пък голямото име сред състезателите на ШК „Енергия 21“ е Ивелина Христова, която през миналата година стана шампион на Европейския съюз при 10-годишните.

Първенството ще бъде открито утре, от 14.30 часа, в ресторанта на Висше училището по мениджмънт от кмета на Добрич Йордан Йорданов, д-р Руслан Тошев – председател на Българска федерация Шахмат 1928 и доц. д-р Тодор Радев – ректор на ВУМ, съобщи Тодор Тодоров.