Наградиха най-добрите спортисти на Добрич през годината (ВИДЕО)

19.12.2018 г. 16:46:01 ч.
/
Най-добрите спортисти и отбори на 2018 година бяха наградени днес на тържествена церемония в комплекс „Резиденция”.
Припомняме, каратистът Пеньо Пенев бе избран за Спортист на Добрич за 2018 г. Той сподели, че е доволен от свършеното през годината, а най-голямата му цел през следващата е Световното първенство в Малайзия.
Втора в класацията е лекоатлетката Радосвета Симеонова, която прогресира с всяка изминала година и се изкачва и в класацията на Добрич.
Трети е щангистът Юндер Бейтула, който е без конкуренция в България, а през следващата година му предстои Европейско първенство.
За отбор на годината бе избран хандбалният тим на Добруджа, а сред спортистите с увреждания първа се нареди Милена Тодорова, която през тази година спечели квота за Олимпийските игри в Токио през 2020 година.
Най-сериозна бе конкуренцията при младите таланти, където първи се нареди центърът на волейболния „Добруджа 07” Теодор Йорданов. Зад него останаха Европейски и Световен шампион. Давид Николов от КК „Самурай” е първи в Европа и на ката, и на кумите във възрастовата група до 9 години, докато шахматистът Момчил Николов е Световен шампион за ученици до 13 години.