Никола Михов спечели Купа "Дионисополис" за трети път

16.05.2021 г. 19:11:11 ч.
/
За трети път в своята кариера Никола Михов спечели Купа "Дионисополис". На едноименния международен турнир в Балчик състезателят на СКЛА "Добрич" стана шампион на хвърляне на чук при мъжете. Никола Михов триумфира с резултат 69.20 м. - с близо 2 метра по-добро постижение от най-доброто му досега.

Общо 9 медала спечелиха възпитаниците на треньора Галин Костадинов на 9-ия турнир по хвърляния "Дионисополис".

Освен Никола Михов, шампиони в Балчик станаха още Виктория Михова и Георги Пехливанов, съответно на хвърляне на чук при девойките под 18 години и на мятане на диск при момчетата под 16.

Мариела Маркова спечели сребърен медал на мятане на диск при девойките под 18 години, а Йосиф Стоянов стана втори на гюле при най-малките - родените през 2008-2009 г.

Бронзовите медалисти от СКЛА "Добрич" са Гергана Иванова (жени), Дияна Стоянова (девойки под 20 години), Ивайло Иванов (юноши под 20 години) и Максим Пенков (момчета под 16 години), като и четиримата са състезаваха на хвърляне на чук.

"Всички мои състезатели постигнаха лични резултати за годината в Балчик и очаквам от тях много добро представяне на предстоящите републикански първенства. Благодаря на всички, които помагат на клуба", сподели за радио "Добруджа" Галин Костадинов - президент и треньор на СКЛА "Добрич.