Няколко добруджанци потеглиха за отборното европейско по лека атлетика във Финландия

21.06.2017 г. 12:46:50 ч.
/
Националният ни тим по лека атлетика замина днес преди обед за Вааса (Фин), където от петък започва европейското отборно първенство, 1-ва лига. Почти целодневно пътуване очаква атлетите ни.
 Петима добруджанци са включени в състава на националния отбор на България за участие.
При жените са включени Радосвета Симеонова  от СКЛА „Добруджа 99” , която ще се състезава на 3000 м стипълчейз, родената в Добрич Милица Мирчева, която ще търси добро класиране на 5000 м гл.бягане и Екатерина Димова от СКЛА „Черно море 2005” - Балчик., която е ненадмината и при девойките и при жените в дисциплината мятане на чук.
При мъжете в националната гарнитура са повикани гюлетласкачът Георги Иванов (СКЛА Добрич) и националният шампион на чук Айхан Апти от СКЛА „Черно море 2005” Балчик.
Заедно със състезателите са и техните  треньори – Галин Костадинов (СКЛА Добрич) и Андриан Андреев (СКЛА Черно море 2005).
България ще се състезава с Белгия, Дания, Естония, Финландия, Ирландия, Норвегия, Португалия, Румъния, Швеция, Швейцария, Турция за оставане в 1-ва лига на европейския отборен шампионат. Националите се изкачиха от 2-ра в 1-ва лига преди две години, като направиха това пред родна публика в Стара Загора.
снимка: Списание АТЛЕТИКА