Огромен успех за добричкия спорт - Димитър Цонков стана трети в света по уличен фитнес

23.11.2019 г. 20:13:11 ч.
/
Най-големия успех за добричкия спорт за годината постигна днес Димитър Цонков. Той спечели третото място на Супер финала на Световната купа по уличен фитнес. На турнира в Хонконг участваха най-добрите 27 състезатели на планетата в този спорт, класирали се за решителния турнир след 15 квалификации. Добричлията Димитър Цонков спечели квота за Супер финала на Световната купа по стрийт уъркаут, както е официалното наименование на спорта, на състезанието в София през септември. Днес той остави зад себе си класни състезатели от Япония, Франция, Полша, Бразилия, Финландия, Русия, Израел, Индия, Канада, Германия, Ирландия, Южна Африка, Тайван и др. Димитър Цонков бе награден с купа за третото си място в света.

Той тренира и участва на състезания по стрийт уъркаут от 3 години. Преди това възпитаникът на спортното училище в Добрич 12 години се е занимавал с плуване и е печелил множество призови места в басейна.