Поредно силно представяне на малките шахматисти на добричкия клуб "Енергия 21"

30.03.2018 г. 10:01:12 ч.
/
Представителите на ШК „Енергия 21” гр. Добрич  се представиха  успешно на провелия се във Варна първи мемориал по ускорен шахмат, посветен на шахматния треньор на Варна, м.с. Теодоси Костадинов, дългогодишен президент и основател на клуба.  Близо седемдесет  шахматисти,  предимно от Северна България  застанаха на старт в неделя в голямата конферентна зала на хотел „Персей“. Игра се по швейцарска система в седем кръга.
Най-близко до лидерите в турнира се класира Момчил Петков, ученик от 6-ти клас на ОУ „Христо Ботев“ гр. Добрич,  победител в групата до 14 години, осми в генералното класиране,  изпреварвайки всички състезатели  до 20 години. Макар, че по рейтинг 13 годишното момче е с 33 стартов номер.   С резултат  5 точки от 7 възможни Момчил е с 1,5 т. след победителя. Това е живеещия в гр.Бургас, руснак - Вячеслав Тиличеев състезател на ШК „Бургас 64“.
С  по 4, 5  точки останаха опитните Тома Киряков и Пламен Гочев от Добрич.
Ивелина Христова 10 г. и Емил Параскевов 13 г. от ПМГ „Иван Вазов“ са с равен брой точки  4, но станаха носители на златен и бронзов медал. Десет годишното момиче  е  победител  в групата до 10 години. Дори държавният шампион за 2017 г. за  момчета до 10 г. Мартин Димитров с 3 т. е след нея, както и много други състезатели с далеч по - висок рейтинг и опит. Същевременно,  възпитаничката  на ОУ „Христо Ботев“ е с най-висок резултат  при жените и 26 - та в генералното класиране при стартов номер 41.